Blog

Jak ELA pomůže s reklamací nevhodného vánočního dárku?
Naprosto nevhodné dárky? U Čechů vede smetáček s lopatkou, cedník, odpadkový koš nebo otvírák ve tvaru mužského přirození. Mezi Brity pak mezi nenáviděnými dárky vedou vůně na toaletu, prací prášek, sprchová hadice, houbičky na nádobí, mop, lžíce na boty, záchodové prkénko, osvěžovač vzduchu, kleštičky na nehty či čajové sáčky. Vrcholem byl dárek pro děti. Hračka z dětského menu od McDonald’s.
Podle loňského průzkumu nákupního rádce Heureka.cz. dostalo nevhodný vánoční dárek 51% Čechů, kteří používají internet. Většinou se jednalo o nekvalitní a levné produkty nebo zboží po záruce.„Dostala jsem otvírák ve tvaru mužského přirození, bylo to tak trapné,“ uvedla jedna z dotázaných. Mezi klasiku pod stromečkem patří ponožky. Ty dostává v průměru 70% lidí. S 63% je následují svetry, s 38% svíčky a se 17% poukazy, které obdarovaní nikdy nevyužili. 13% lidí dostalo dle statistik z roku 2020 a 2021 pod stromeček erotickou pomůcku.
ELA pomůže s reklamací dárku
Nevhodných darů se Češi zbavují různými způsoby. 15% lidí dá dárek někomu jinému, 3% se ho snaží prodat. Do skříně uloží dárek 13% lidí, 3% obdarovaných věnuje nevhodný dárek charitě. Pro zbytek Čechů ale není žádný dárek nevhodný. Pokud jste mezi zbývajícími procenty obdarovaných, kteří se nevhodný dárek pokusí vyměnit a nevíte si s tím rady, může vám pomoci program ELA. “Každý zaměstnanec, jehož firma využívá systém ELA, může využit anonymně rady odborníků při reklamaci nevhodného dárku,” vysvětluje Lenka Vacková, generální ředitelka ELA Employer Life Assistant.
ELA šetří čas při vaší reklamaci
Pravidla při reklamaci jsou obecně známá, ale reklamace je vnímána jako nepříjemná věc, která může stát “hromadu” času a v určitých případech mohou nastat komplikace. Příkladem je příběh, který řešila poradna sdružení dTest. “Kupující, jenž si pořídil televizor s úhlopříčkou jeden a půl metru. Z krásného obrazu se ovšem netěšil dlouho, na obrazovce totiž záhy spatřil stín brouka i s nožičkami,” popsalo sdružení dTest jeden z několika kuriózních příběhů. Brouk se záhadným způsobem zatoulal do útrob zařízení a dostal se mezi vrstvy obrazovky, kde zůstal uvězněn. Neobvyklá reklamace sice prodejce zaskočila, ale rozhodl bez váhání: “Za brouka neodpovídáme, reklamace se zamítá.”
“S podobnými i dalšími jinými nástrahami při reklamacích se naši odborníci dokáží poradit. A lidem tak ušetřit čas, nervy a energii,” vysvětluje Lenka Vacková, generální ředitelka ELA Employer Life Assistant.
ZDROJE:

Další příspěvky na blogu

Exekuce, dědictví, majetkové spory … na vše je tu ELA

Exekuce, dědictví, majetkové spory … na vše je tu ELA

Do práce přicházíme i s tím, co žijeme po pracovním dni. Pokud potřebujete vnést do Vašeho finančního hospodaření pořádek, nebo pokud máte pocit, že Váš problém narůstá, nebojte se spolupráce s odborníky. Ať už řešíte exekuci, dědictví, majetkové spory či jakoukoli...

Nejsou koláče jako koláče

Nejsou koláče jako koláče

Svůj den má kde co, tak proč ne něco tak báječného, jako je koláč? A protože bez práce nejsou koláče, oslavte tento svátek tvorbou koláčových diagramů. Naučte se kompromisu podle Erharta a rozdělte koláč tak, aby si každý myslel, že z něho dostal největší díl. A taky...

Jak si říct partnerovi o obejmutí?

Jak si říct partnerovi o obejmutí?

Objímání jako "most mezi dvěma dušemi" a příčina mnoha pozitivních účinků, si rozhodně svůj svátek zaslouží. Po objetí prahneme mnohem více v době, kdy tělu dochází síly, protože objímání navozuje pocit bezpečí a sounáležitosti. Objetí je krásné, tělu i duši prospěšné...