Domů » Alzheimerova choroba – o čem je ve skutečném životě?

Alzheimerova choroba – o čem je ve skutečném životě?

Na začátku to mohou být zapomenuté klíče, pak postupné a neustálé zapomínání všeho. Může následovat hledání nemocné ztracené babičky nejdřív v sousedství, později po celém městě. Nebo dědeček, bývalý učitel, neustále všechny peskuje a vyžaduje disciplínu jako ve škole. Nebo si babička třikrát denně oblékne šaty z 70-ých let a chce jít na čaj (v tehdejší době diskotéku) se spolužačkou. Nebo zapomene utěrku na sporáku a způsobí požár. Nebo dědeček babičce tvrdí, že ji nezná a že má okamžitě odejít, protože se vrátí jeho milovaná žena…

Pro nezainteresované znějí leckteré příběhy jako celkem dobrý vtip. Pro ty, kdo v této realitě každý den žijí, to je neskutečný permanentní stres. Začne to tím, že se řeší, kdo si otce/ matku, trpící Alzheimerovou chorobou, vezme domů. Naruší se tím chod celé rodiny, přesněji řečeno, obrátí to život a vztahy v rodině vzhůru nohama.

Na jaké dávky má ošetřující člen rodiny nárok? Jak řešit komunikaci v rodině, aby to vedlo k řešení? Jak se vyrovnat s tím, že je váš blízký vážně nemocný a chápat, že to co, vypadá jako naschvály, nečiní vědomě. Jak zvýšit pojištění domácnosti, aby se pokryla veškerá rizika? Jaká vlastně jsou? Jaké jsou možnosti umístění seniora s Alzheimerovou chorobou mimo rodinu? Kolik takové zařízení stojí? Jak se domluvit se sourozenci, kdo a jakou částku bude za zařízení platit, když každý má jinou finanční situaci? Jaké jsou projevy choroby a jak postupuje v jednotlivých stádiích? Jak s nemocným správně komunikovat?

ELA – Employer Life Assistant vašim zaměstnancům a jejich rodinám pomůže ve všech oblastech.

ELA službu Vám moc rádi představíme, kontaktujte nás.